Innowacja w mBanku: kredyt przez telefon w 15 minut

· Kredyty
Authors

Kredyt w 15 minut dla stałych Klientów przez telefon – to nowa propozycja mBanku. Aby z niej skorzystać, wystarczy jedna rozmowa. Jednocześnie bank wprowadza zdalny tryb zawierania umów, bez konieczności wcześniejszego podpisywania dokumentów. O szybki kredyt łatwiej będzie więc także w internecie.

Pierwszy i innowacyjny – kredyt przez telefon

mBank wprowadza innowacyjny kredyt przez telefon – dostępny dla wszystkich stałych Klientów, którzy otrzymali Ofertę dla Ciebie. W ramach tej propozycji, bank na podstawie dotychczasowej relacji z Klientem szacuje zdolność kredytową i proponuje określony limit kredytu. Do tej pory można było z niego skorzystać przez internet, po zalogowaniu do serwisu transakcyjnego. Obecnie po kredyt można również zatelefonować – wystarczy wybrać numer mLinii mBanku: 801 300 800 lub +48 42 6 300 800.

Kredyt przez telefon to propozycja standardowego kredytu gotówkowego z oferty mBanku, którego umowa zawierana jest w formie elektronicznej za pośrednictwem mLinii. Kredyt można otrzymać w kwocie od 500 zł do nawet 50 tys. zł na okres do 7 lat (oprocentowanie wynosi od 12,80 proc., a prowizja za udzielnie kredytu od 1 do 5 proc.).

Kredyt przez telefon to obecnie jedyna tego typu oferta bankowa na rynku – idealnie pasująca do wizerunku banku on-line, jakim jest mBank – mówi Cezary Kocik, Dyrektor Banku ds. Sprzedaży i Procesów Biznesowych Bankowości Detalicznej BRE Banku SA. Wprowadzając ten produkt, stawiamy kolejny krok w realizacji strategii polegającej na zwiększeniu sprzedaży kredytów niehipotecznych w Pionie Bankowości Detalicznej. Warto wspomnieć, że tylko w 2010 r. mBank i MultiBank, będące jego częścią, sprzedały łącznie 2 mld zł tego typu kredytów.

Kredyty przez telefon i internet – jeszcze łatwiej dostępne

Zaoferowanie kredytu przez telefon możliwe jest dzięki uproszczeniu procesu kredytowego, w tym zlikwidowaniu bariery w postaci konieczności wcześniejszego podpisania umowy ramowej (otwarta umowa produktowa). Do tej pory dokument ten, wymagany w przypadku ubiegania się o kredyt przez internet, gwarantował możliwość wygodnego skorzystania z kredytu w 15 minut. Wraz z wprowadzeniem kredytu przez telefon, nie jest on już wymagany. Stali Klienci mBanku mogą więc otrzymać kredyt jeszcze łatwiej.

Oznacza to, że nowy proces obowiązuje zarówno w przypadku kredytów udzielanych drogą telefoniczną, jak i pozostałych, dostępnych w ramach Oferty dla Ciebie za pośrednictwem serwisu transakcyjnego w sieci. Logując się do rachunku przez internet, można skorzystać zarówno z kredytu gotówkowego (dostępny także telefonicznie jako kredyt przez telefon), jak i kredytu odnawialnego oraz karty kredytowej.

Obecnie ok. 40 proc. kredytów gotówkowych w mBanku udzielanych jest za pośrednictwem kanałów zdalnych. Po wprowadzeniu zmian w procesie kredytowym oraz rozpoczęciu sprzedaży kredytu przez telefon, w formie elektronicznej będzie zawieranych ok. 75 proc. umów o kredyt gotówkowy w mBanku.

Kredyty udzielane za pośrednictwem kanałów mobilnych są równie bezpieczne, jak te podpisywane w obecności przedstawiciela banku. Podstawowe zasady udzielania tego typy kredytów regulowane są przez obowiązujące w Polsce przepisy prawa. Z wszystkimi niezbędnymi informacjami na temat kredytów przez internet i telefon, w tym z treścią umów i regulaminów, Klienci banku mogą zapoznać się w dowolnym momencie przed złożeniem wniosku kredytowego.

Leave a Comment