Struktura Silny Rynek po raz drugi w mBanku

· Lokaty strukturyzowane
Authors

W mBanku rozpoczęła się kolejna edycja subskrypcji lokaty strukturyzowanej „Silny Rynek”. Produkt umożliwia osiągnięcie zysku dzięki wzrostowi indeksu WIG20. Jeden z poprzednich produktów, oparty na tym aktywie, przyniósł inwestorom zysk w wysokości 10,5 proc. w skali roku.

Najnowsza lokata strukturyzowana – „Silny Rynek” – jest drugim z cyklu produktem opartym o aktywo bazowe, jakim jest kontrakt terminowy na indeks WIG20. Strategia inwestycyjna zakłada wzrost cen kontraktów terminowych na WIG20 w perspektywie najbliższych dziewięciu miesięcy.

Zapisy w ramach subskrypcji przyjmowane są do 5 kwietnia br., minimalna kwota inwestycji wynosi 1000 złotych. Lokata objęta jest 100-proc. gwarancją zainwestowanego kapitału. Klient nie ponosi opłaty za uruchomienie i zarządzanie lokatą.

Lokata daje możliwość osiągnięcia nawet 11 proc. zysku w skali roku, przy czym wysokość oprocentowania będzie uzależniona od wartości kontraktu zanotowanej na dwa dni przed zakończeniem inwestycji i wyniesie:

  • 11 proc.  w skali roku (minimum 10,20 proc.), jeśli wartość kontraktu znajdzie się w przedziale 3000- 3300 punktów,
  • 3 proc. w skali roku, jeśli wartość kontraktu znajdzie się w przedziale 3300-3400 punktów. 

Zdecydowaliśmy się rozpocząć drugą subskrypcję lokaty Silny Rynek ponieważ poprzednia edycja cieszyła się ogromną popularnością wśród Klientów. Dobór aktywa bazowego dla lokaty Silny Rynek II wynika z optymistycznych prognoz Międzynarodowego Funduszu Walutowego dla globalnego PKB, którego wzrost w 2011 r. ma sięgnąć nawet 4,2 proc. Oznaczałoby to powrót do bardzo dobrych dla rynków akcyjnych lat 2004- 2007 – mówi Michał Rzeźnik, odpowiedzialny za kolejną subskrypcję produktu. Z kolei prognozowany wysoki wzrost gospodarczy dla Polski wskazuje na możliwość dalszej zwyżki zysków przedsiębiorstw, a więc także i wycen spółek – dodaje Rzeźnik.

Jednocześnie mBank ma dobrą wiadomość dla Klientów, którzy skorzystali z subskrypcji lokaty strukturyzowanej „Liderzy Parkietu II” (produkt roczny, oferowany w 2010 roku). Wypracowała ona zysk w wysokości 10,5 proc. w skali roku. Produkt ten, podobnie jak lokata „Silny Rynek”, był oparty na kontraktach terminowych na indeks WIG20.

Leave a Comment