Płacący na ostatnią chwilę wybierają przelew ekspresowy

· Przelewy
Authors

Jedno z najbardziej innowacyjnych rozwiązań na rynku w zakresie bankowości transakcyjnej, czyli ekspresowy przelew internetowy w mBanku, cieszy się rosnącym zainteresowaniem Klientów. Jak pokazują statystyki, jedna czwarta z nich dzięki możliwości wykonania przelewu w ciągu 15 minut, unika opóźnienia w spłacie bieżących zobowiązań.

Szybki przelew w mBanku jest narzędziem, które umożliwia przekazywanie środków pieniężnych na konto odbiorcy w innym banku maksymalnie w ciągu 15. minut, bez konieczności oczekiwania na kolejną międzybankową sesję rozliczeniową. Zespół mBanku sprawdził, w jaki sposób Klienci korzystają z tej usługi.

Analiza ponad 6,7 tys. szybkich przelewów, zrealizowanych w mBanku, pokazuje, że jedna czwarta Klientów ma taki sam powód, aby ich używać - próbuje uniknąć opóźnienia, np. w spłacie kredytu lub na ostatnią chwilę reguluje rachunki – szczególnie, gdy przed nami weekend i w perspektywie brak sesji KIR.

Co ciekawe, do grupy Klientów chcących uniknąć opóźnienia można zaliczyć również niektórych przedsiębiorców. Ze statystyki wynika, że 5 proc. Klientów-przedsiębiorców, korzystających z przelewów ekspresowych, przekazuje w ten sposób wynagrodzenie za pracę.

Niekiedy przedsiębiorcy do ostatniej chwili czekają na pieniądze od kontrahentów, przelew ekspresowy pozwala im w takich sytuacjach utrzymać terminowość wypłat – komentuje Dagmara Socha, odpowiedzialna za ofertę firmową w mBanku.

Przelew ekspresowy służy nie tylko regulowaniu zobowiązań. Pomaga też przyspieszyć zakupy w internecie. Wśród wszystkich analizowanych przelewów, transakcje związane z zakupami on-line stanowią 8,9 proc. całości. Przy zakupach w e-sklepach lub na aukcjach internetowych Klienci mBanku korzystają przede wszystkim z przelewów za pośrednictwem mTRANSFERu lub płacą kartami kredytowymi. Jednak w sytuacji, kiedy sklep nie oferuje takiej możliwości, dokonują zwykłych przelewów, w tym przelewów ekspresowych.

O przelewie ekspresowym w mBanku

Przelew ekspresowy to usługa, z której mogą korzystać zarówno indywidualni, jak i firmowi Klienci mBanku. Umożliwia ona wykonywanie szybkich transferów pieniężnych na konta w różnych bankach wprost z rachunku osobistego eKONTO, a przeznaczona jest dla osób, którym zależy na zrealizowaniu przelewu w krótkim terminie. Środki przekazane za pośrednictwem przelewu ekspresowego trafiają na konto odbiorcy maksymalnie w 15 minut. Przelew ekspresowy jest równie bezpieczny jak standardowe przelewy, realizowane przez mBank bez opłat za pośrednictwem KIR SA. Przelewy ekspresowe realizowane są na rachunki prowadzone przez główne detaliczne banki w Polsce. Obecnie przekaz można zaadresować do 21. polskich banków. Usługa przelewu ekspresowego w mBanku oparta jest na systemie BlueCash firmy Blue Media SA.

Leave a Comment